+48 606 148 206 biuro@betawen.pl

Firma BETAWEN

Licencjonowany dystrybutor i monter nawiewników okiennych światowego lidera w tej branży firmy AERECO.

wentylacja HIGROsterowana

O firmie BETAWEN

Firma Betawen specjalizuje się w montażu nawiewników w stolarce okiennej istniejącej (już zamontowanej).

Wieloletnie doświadczenie mojej firmy jest gwarancją profesjonalnego wykonawstwa, solidności, oraz zaufania moich klientów.

Współpraca z firmą AERECO

Pomysł wentylacji higro powstał pod Paryżem we Francji w 1983 roku , gdzie ma również siedzibę firma. W roku 1999 powstaje Aereco Polska z siedzibą w Warszawie. Flagowym produktem firmy stał się na rynku polskim nawiewnik higrosterowany EMM (reagującym na zmianę poziomu wilgotności), którego sprzedaż przekroczyła 300 000 sztuk.

W nawiewniki higrosterowane wyposażono ponad 50 000 mieszkań oraz liczne obiekty użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, szpitale, hotele, banki, spółdzielnie mieszkaniowe itp.) na terenie całego kraju. Zdobyte zaufanie klientów i stały rozwój firmy pozwoliły na poszerzenie oferty o nowe działy.

Firma Aereco wentylacja bierze aktywny udział w życiu branży wentylacyjnej. Współpracuje miedzy innymi ze Stowarzyszeniem Polska Wentylacja, Korporacja Kominiarzy Polskich, innymi organizacjami z branży budowlanej także z uczelniami technicznymi w całym kraju.

Nasi Klienci

Ostrowska Spółdzielnia mieszkaniowa w Ostrowie Wlkp.

Wspólnoty mieszkaniowe na terenie Kalisza, Ostrowa, Jarocina, Pleszewa, Kepna, Turku, Konina,

Ośrodki Opiekuńczo Wychowawcze prowadzone przez Zgromadzenia Zakonne na terenie Polski

Prywatne praktyki lekarskie na terenie Wielkopolski

Mieszkania lokatorskie w Wielkopolsce

Obiekty sakralne na terenie Kalisza

Spółdzielnia Mieszkaniowa Śródmiescie w Kaliszu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu

Wentylacja

Co to jest wentylacja ?

Wentylacja – jest to cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz.

Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze. Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły, itp. Można również mówić o wentylacji jako systemie zamkniętym występującym np. w samolotach, gdzie zużyte powietrze jest filtrowane a następnie mieszane z tlenem, regulowana jest temperatura i wilgotność a powietrze powraca do kabin.

s

Widoczne objawy złej wentylacji

  • pleśń
  • skropliny pary wodnej na szybach
  • ciąg wsteczny powietrza przez kratki wentylacyjne (objawia się między innymi poprzez zapachy pleśni, wlot pyłów, zapachy potraw, papierosów (w budynkach wielopiętrowych)
s

Niewidoczne objawy

  • częste bóle głowy, zmęczenie
  • podrażnione błony śluzowe
  • choroby układu oddechowego
  • alergie
  • niszczenie ścian budynku